top of page

Aicinām apmeklēt semināru par atvērtā pirmkoda, lielo datu un mākslīgā intelekta pielietojumu

Updated: Jun 21, 2023


Šī gada 30. jūnijā pulksten 16.00 ikviens interesents ir aicināts piedalīties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētnieku un LATA organizētajā virtuālajā seminārā "Atvērtā pirmkoda, lielo datu un mākslīgā intelekta pielietojums kiberdrošībā un viedajās pilsētās".


RTU pētnieki pastāstīs par diviem nupat noslēgtiem pētniecības projektiem:


  • IWiRoM: Jauna tipa intelektiskas ziemas ceļu uzturēšanas atbalsta informācijas sistēmas un tai pielāgota ERP integrācijas risinājuma izstrāde uzturēšanas procesu efektivitātes paaugstināšanai.

  • Lielo datu vadīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju drošības pārvaldības risinājuma izstrāde (BICTSeMS).

IWiRoM projektā, kas realizēts kopā ar SIA “ZZ DATS”, ir izstrādāta platforma efektīvākai ziemas ceļu uzturēšanas plānošanai un kontrolei. Platforma balstās uz atvērtā pirmkoda risinājumiem un nodrošina datu integrāciju no tādiem avotiem kā meteostacijas, IWIROM lietotne un novērošanas kameras. Faktiskā ceļa stāvokļa noteikšanai tiek izmantotas mašīnmācības modeļu kaskādes.


BICTSeMS projekts ir izstrādāts kopā ar SIA “Izglītības sistēmas” un SIA “DEAC”. Projektā tiek pētīta mākslīgā intelekta metožu izmantošana kiberdrošības draudu identificēšanai datu centros. Izstrādātais risinājums nodrošina daudzveidīgas pieejamās informācijas apkopošanu par uzraugāmajām iekārtām un analizēšanu ar mašīnmācības modeļu kopu, draudu līmeņa agregāciju, tālāku draudu izplatības risku novērtēšanu un adaptīvo darbību veikšanu.Meeting ID: 973 2094 4362

Passcode: 237664


Comments


bottom of page