top of page

Aicinām pieteikties dalībai pirmajā pašvaldību atvērto datu hakatonā

Updated: Sep 23, 2019


2019. gada 18. - 19. oktobrī Valmierā notiks pirmais pašvaldību atvērto datu hakatons (Open Data Hackathon for Municipalities 2019). 24 stundu radošā programmēšanas un izstrādes hakatona mērķis ir veicināt sabiedrības un IT uzņēmēju izpratni par atvērto datu iespējām inovatīvu produktu un pakalpojumu radīšanā, veicināt pašvaldību un valsts pārvaldes datu atvēršanu un plašāku pielietojumu, kā arī parādīt pašvaldību, to iedzīvotāju, uzņēmēju vai tūristu ieguvumus, radot produktus vai pakalpojumus no atvērtajiem datiem.

Atvērtie dati ir brīvi pieejama informācija, ko ikviens ir tiesīgs izmantot jaunu produktu un pakalpojumu izveidē. Hakatona dalībnieki aicināti radīt pašvaldībām, to iedzīvotājiem, uzņēmējiem vai tūristiem noderīgus produktus un pakalpojumus, izmantojot tieši Latvijas datu kopas.

Pieteikties dalībai hakatonā īpaši gaidīti pašvaldību darbinieki un jaunie uzņēmēji, protams, arī programmatūru izstrādātāji, statistiķi, datu analītiķi un pētnieki, žurnālisti, datu kopienas aktīvisti, vizualizāciju eksperti, studenti un citi interesenti, kurus interesē radošas un tehnoloģiskas biznesa idejas, kuras balstītas uz atvērto datu izmantošanu. Papildu informācija un reģistrācija (līdz 14.oktobrim): https://www.lata.org.lv/atverto-datu-hakatons-2019 Vietu skaits ir ierobežots, dalība – bezmaksas. Pasākuma darba valodas – latviešu un angļu.

Hakatons būs unikāla iespēja satikties dažādu jomu pārstāvjiem, kuri ikdienā nesatiekas – pašvaldību, viedokļu līderiem un tehnoloģiju ekspertiem, lai veidotu pašvaldībai, tās iedzīvotājiem, uzņēmējiem noderīgas lietotnes, kas ļauj vērtēt esošo situāciju kopienā, radīt nākotnes scenārijus, tīkloties ar domubiedriem un veicināt sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā.

“Ieviesīsim datu atvērtības principu – atvērts ir viss, izņēmumi ir jāpamato,” – tā ir teikts valdības deklarācijā. Lai kļūtu par atvērto datu lielvalsti, mums jāspēj parādīt un pierādīt datu atvēršanas lietderība. Hakatoni ir lielisks veids, kā parādīt atvērto datu izmantošanas iespējas un ieguvumus. Aicinām pašvaldības aktīvi iesaistīties datu sagatavošanā hakatonam, gan pašā hakatona norisē, gūstot jaunu pieredzi un idejas, kā pašvaldības darbu veidot atvērtāku, sabiedrībai pieejamāku un saprotamāku,” aicina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Publisko pakalpojumu departamenta speciālists, atvērto datu eksperts Mikus Jēkabsons.

Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs aicina pašvaldības būt aktīvām un atvērt datu kopas: “Latvijas pašvaldību rīcībā ir interesanti, sabiedrībai svarīgi dati, kuru potenciālu līdz galam vēl neesam izpratuši. Ceram, ka hakatona laikā, apvienojot dažu aktīvāko pašvaldību datu kopas ar valsts rīcībā esošajām, kā arī pievienojot atsevišķas mūsu atbalstītāju datu kopas no privātā sektora, mēs spēsim no jauna ieraudzīt atvērto datu spēku darbībā.”

Hakatona norises laikā dalībniekus konsultēs starptautiski atzīti eksperti un mentori, piemēram, atvērto un ģeotelpisko datu eksperti no Čehijas Karels Čarvats (Karel Charvat) un Mihals Kepka (Michal Kepka), ģeotelpisko datu eksperti Una Krutova un Dāvis Kļaviņš, datu vizualizācijas un žurnālistikas eksperte Nika Aleksejeva, atvērto datu eksperti Mikus Jēkabsons, Toms Ceļmillers, atvērto datu un tehnoloģiju eksperts no Vācijas Florians Loretans (Florian Loretan), virtuālās realitātes eksperts un programmētājs Mareks Zirdziņš, pašvaldību datu eksperts Jānis Kauliņš u.c.

Uzvarētāju komanda saņems atbalstītāju sarūpētu naudas balvu 1000 eiro apmērā, 2.vietas ieguvēji – 750 eiro un 3.vietas – 500 eiro apmērā. Papildus balvās no atbalstītājiem būs arī biļetes uz Valmieras teātra izrādēm, trīs mēnešus apmaksāta darba vieta Cēsu coworking telpā, Tech Chill biļetes u.c.

Pašvaldību atvērto datu hakatons notiks Valmierā, Vidzemes Augstskolā Tērbatas ielā 10. Hakatonu organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju. Pasākuma partneri un atbalstītāji - Valmieras Attīstības aģentūra, Vidzemes Augstskola, Centrālā statistikas pārvalde, Veselības ministrija, projekts “Plan 4 All”, Tieto Latvia, HERE, eazyBI, Datu skola, Cēsu, Kuldīgas, Valmieras un Jelgavas pašvaldības, Wunder, Rīgas Tehniskā universitāte, Vividly, projekts “Augmented Urbans”, Linux centrs, Valmieras un Jelgavas pilsētu pašvaldības, Cēsu un Kuldīgas novadu pašvaldības, Valmieras teātris, Aldaris, Tiamo Grupa, Coca-Cola HBC.


Papildu informācija:

Ieva Vītoliņa

Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija

Mob. nr.: 29215073


Vita Krieviņa

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Peldu iela 25, Rīga, LV 1494

Tālr.: 67026533


Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.


Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.

0 comments

Comments


bottom of page