top of page

Maijā norisināsies LATA ikgadējā konference“Atvērto datu koplietošana – sadarbspēja - kiberdrošība”

Updated: Mar 13, 2023Maijā norisināsies LATA ikgadējā konference

“Atvērto datu koplietošana – sadarbspēja - kiberdrošība”


Jau sešpadsmito gadu pēc kārtas, 11. maijā, notiks Latvijas Atvērto Tehnoloģiju Asociācijas (LATA) konference par atvērtajiem datiem, to digitālo transformāciju un tehnoloģijām ar šī gada tēmu “Atvērto datu koplietošana – sadarbspēja – kiberdrošība”. Konferencē piedalīsies nozares eksperti no publiskā un privātā sektora. Konferences laikā divās paralēlās daļās notiks arī diskusijas “Datu atvēršana: kam pieejami dati, cik tālu tie atvērti, kam pieejami un kā tie tiek aizsargāti?” un “Kiberdrošība atvērtā kodā.”


LATA valdes priekšsēdētājs Pēteris Jurčenko: “Ik gadu mūsu asociācija rīko konferenci, lai sabiedrībā aktualizētu jautājumus par atvērtajām tehnoloģijām. Šo sešpadsmit gadu laikā ir ieguldīts liels resurss sabiedrības un īpaši publiskā sektora darbinieku izglītošanā par jaunajām tehnoloģijām, atvērtiem standartiem un to izmantošanas iespējām. Izpratne par atvērtajām tehnoloģijām sabiedrībā kopumā ir uzlabojusies, tomēr priekšā ir vēl daudz darba, jo nozarei ir radušies jauni izaicinājumi. Šobrīd pasaulē un arī Latvijā par stratēģisko prioritāti ne tikai tehnoloģiju nozarē ir izvirzīta drošība un šis mērķis ikvienam no mums ir izaicinošs, bet tajā pašā laikā arī saprotams. Šo izvirzīto mērķi, lai ar pārliecību skatītos nākotnē, var sasniegt tikai savstarpēji sadarbojoties gan publiskai pārvaldei, gan privātajam sektoram, kā arī akadēmiķiem un nevalstiskajām organizācijām. Tāpēc arī šī gada viena no konferences tēmām ir sadarbspēja, kuru mēs kopā varam veicināt.”


Šobrīd dalību konferencē jau ir apstiprinājuši Latvijas valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols, Latvijas Digitālais akselerators valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda, Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Vita Narnicka, Kārlis Skuja, Tehnoloģiju transformācijas pakalpojumu vadītājs, KPMG Latvija, Dmitrijs Ņikitins, Tet tehnoloģiju direktors un valdes loceklis kā arī pārstāvji no informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.lv, Slimības profilakses kontroles centra. Uzaicinātie eksperti konferencē dalīsies pieredzē par inovācijām, izaicinājumiem un sadarbības iespējām, kas noderīgas ne tikai digitālās transformācijas procesā kā publiskajā sektorā, tā arī privātajā sektorā un arī akadēmiskajā vidē.


Šī pasākuma laikā pasniegs arī LATA gada balvas divās kategorijās par ieguldījumu atvērto informācijas un komunikācijas tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā un to popularizēšanā.


Pieteikumus “LATA gada balva 2022” var iesniegt līdz šī gada 11. aprīlim LATA tīmekļa vietnē https://www.lata.org.lv/balva-2022


Konferences rīkošanu šogad atbalsta: TET, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Rīgas Tehniskā Universitāte.

LATA rīkotā konference šogad notiks klātienē Rīgas Tehniskās Universitātes ēkā Āzenes ielā 12 K-1, 302. un 115. auditorijā. Konferenci bez maksas tiešsaistē ikviens interesents no informācijas nozares, valsts un pašvaldības institūcijām, uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām varēs vērot tiešsaistē LATA:

tīmekļa vietnē https://www.lata.org.lv/

Ar konferences programmu plašāk var iepazīties un reģistrēt dalību šeit https://www.lata.org.lv/konference-2023


Papildu informācija: Zanda Šķēle, mob. tālr. 26063286, zanda@wearevery.lv


0 comments

Comments


bottom of page