top of page

Zināmi LATA gada balvas nominanti2021. gada 21. janvāra LATA valdes sēdē tika izvērtēti LATA gada balvas pieteikumi.


Kategorijā ATVĒRTĀKAIS RISINĀJUMS izvirzīti trīs nominanti:

CERT.LV par atvērtā pirmkoda risinājuma Pastelyzer izstrādi, kas ikdienas darbā tiek izmantots kiberdrošības incidentu apstrādē CERT.LV un citos CERT.

Riga Data Science Club par atvērtā pirmkoda programmatūras - Rīgas nekustamā īpašuma cenas noteikšanas modeļa, kas spēj piedāvāt īpašuma pārdošanas un izīrēšanas cenu, balstoties uz lietotāja ievaddatiem par dzīvokļa platību, adresi, istabu skaitu un ēkas veidu, izstrādi, izmantojot atvērtos datus.

SIA "Zabbix" par atvērtā pirmkoda IT infrastruktūras uzraudzības risinājuma izstrādi, kas plaši tiek lietots pasaulē, un par sabiedrības izglītošanu par atvērtā pirmkoda programmatūru.


Kategorijā PERSONĪBA, KAS VEICINĀJUSI ATVĒRTĪBU, izvirzīti trīs nominanti:

Dmitrijs Jemeļjanovs par aktīvu atvērto datu projektu popularizēšanu, sabiedrības izglītošanu un mācību materiālu publicēšanu.

Sergejs Kozlovičs par atvērtā pirmkoda infrastruktūras (operētājsistēmas analoga) tīmekļa lietotnēm webAppOS (webappos.org) izstrādi.

Anastasija Ņikiforova par aktīvu atvērto datu popularizēšanu, sabiedrības izglītošanu un zinātnisko darbību atvērto datu tematikāLATA gada balvas konkursa uzvarētājs katrā no kategorijām tiks paziņots LATA konferencē "Kā palikt atvērtiem jaunajā laikmetā" tiešsaistē https://www.lata.org.lv/konference-2021 2021. gada 4. februārī plkst.15.20.

0 comments

Comentários


bottom of page