Kontakti

Biedrība “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija”

Reģ.nr. 40008123356

Adrese: Raiņa bulvāris 19-9, Rīga, LV-1586

LATA vēstniece:  Ieva Vītoliņa

Tālrunis: +371 29215073

E-pasts: lata@lata.org.lv

  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle

©2019 LATA

Konferences lektori
B_A-150x150.jpg

Prezentācija Datu atvēršana – vai uzņēmējdarbības dzinējspēks?

Par datu atvēršanu tagad runā visi. Esam pilni cerību, ka publiskai pārvaldei atverot datus, radīsies daudz jaunu iespēju uzņēmējdarbībai gan jauniem pakalpojumiem, gan produktivitātes uzlabošanai. Vai tā būs, vai ar šiem datiem pietiks? Ārvalstu investoru padome meklē jēgpilnās atveramās datu kopas, kuras tiešām stimulētu uzņēmējdarbību. Pastāstīšu par secinājumiem un mūsu plāniem šogad.

Ārvalstu investoru padomes Latvijā Digitalizācijas grupas vadītāja

Baiba Apine

E_Bezverhijs-150x150.jpg

Prezentācija Atvērto tehnoloģiju risinājums Baltijas elektroenerģijas balansēšanas platformas izveidei.

Atvērtās tehnoloģijas un standarti jau kādu laiku ir ieņēmuši nozīmīgu lomu mūsu ikdienā, sākot no plašajām interneta iespējām līdz pat viedierīcēm mūsu kabatās. Tas viss lielā mērā pateicoties atvērtajām tehnoloģijām / standartiem un to piedāvātajām iespējām. Prezentācijā dalīšos ar pieredzi par atvērto tehnoloģiju pielietojumu tuvu reālā laika sistēmas ieviešanā, sākot no platformas un produktu izvēles, līdz pat gala rezultātam lietotāju darba vietās.

IT projektu vadītājs / arhitekts, Tieto Latvia

Eduards Bezverhijs

bokta_orig-150x150.jpg

Prezentācija Infrastruktūra kā legāla atkarība

Jo digitālāki kļūstam, jo vairāk palielinās mūsu atkarība no datu apkopošanas, pārvietošanas, glabāšanas, pārveidošanas, interpretēšanas un prezentēšanas. Augstākie torņi, tūkstošiem kilometru optiskā tīkla, apskaužami datu pārraides ātrumi un savienojumi, kā arī droša datu glabāšana – elementi, kas veido mūsu IKT ekosistēmas pamatu. Valstīs, kas apzinājušās IKT infrastruktūras nozīmīgumu, tieši infrastruktūra kļuvusi par vienu no būtiskākajiem izaugsmes veicinātājiem un pamatu tam, lai informācija tiešām kļūtu par naftu!

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs

Jānis Bokta

Edgars_Bremze-150x150.jpg

Prezentācija Inovāciju iespējas finanšu pakalpojumu jomā

Kādas ir inovāciju iespējas finanšu pakalpojumu jomā pēc Eiropas Savienības maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) ieviešanas. Ar gadījumu izpētes piemēriem parādīsim kā, izmantojot alternatīvus pārdošanas un mārketinga kanālus, var radīt jaunus komerciālus modeļus, tā palielinot sava uzņēmuma biznesa apjomus.

Tieto Latvia, Stratēģiskais produktu vadītājs

Edgars Bremze

rota-1.jpg

Prezentācija Atvērto datu projekts ComeBack – tīmekļvietne dzīvesvietas izvēlei

ComeBack lietotne izmanto atvērtos ģeotelpiskos datus, lai atrisinātu problēmas, saistītas ar cilvēkiem, kuri dzīvo ārzemēs un vēlas atgriezties Latvijā. Projekta komanda piedāvā tīmekļa vietni, kurā var izvēlēties, kur dzīvot, norādot vairākus kritērijus – mājokļa izmaksas, infrastruktūra, sociālo pakalpojumu pieejamība.

Projekta ComeBack līdere

Rota Brūna

Coen-150x150.jpg

Prezentācija Open Source database PostgreSQL. Enterprise ready?

PostgreSQL is a very popular Open Source relational database. Coen Hamers explains why PostgreSQL is this popular and where PostgreSQL is used. This presentation shows you also how to migrate and how to build your new “enterprise ready” PostgreSQL environment based on 100% Open Source software.

Sales Director, Splendid Data

Coen Hamers

Kalnins_Karlis.jpg

Prezentācija Discovery jeb priekšizpēte – kā nospraust kursu pirms sākas izstrādes process?

Prezentācijā paredzēts ar praktiskiem piemēriem un metodēm iziet cauri tam, ko nozīmē priekšizpēte un kāpēc tajā ir vērts investēt.

UX dizaineris, SIA Wunder Latvia

Kārlis Kalniņš

Maris_Kuzmins-e1548450842496-150x150.png

Prezentācija Datu pieejamība: izaicinājumi un iespējas

AS “Latvijas valsts meži”, LVM Biznesa sistēmu risinājumi, direktors

Māris Kuzmins

Bert-150x150.jpg

Prezentācija Using Open Source Emerging Technologies in a Government Ecosystem

Oracle will present how an Open Source Technology like Blockchain has been used to create an innovative system for a government related infrastructure and talk about the lessons learned.

ECEMEA Aizsardzības, tieslietu un sabiedriskās drošības direktors Oracle korporācijā

Bert Oltmans

Reinsons-150x150.png

Prezentācija Jelgavas pašvaldības atvērto datu nozīme iedzīvotāju dzīves kvalitātes un pašvaldības darba efektivitātes uzlabošanā

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs”, vadītājs

Gints Reinsons

eDGARS-1-150x150.jpeg

Prezentācija Oracle CASB Cloud Service – drošības risku monitorēšana un datu aizsardzība dažādās mākoņu vidēs

Dalītās atbildības modelis par drošības nodrošināšanu mākonī izvirza jaunas prasības drošības pārvaldībai. Prezentācijā tiks aplūkots, ar kādiem drošības izaicinājumiem ir jāsaskaras mākonī, kā arī tiks apskatīti risinājumi, kas ļauj veikt drošības risku monitorēšanu un datu aizsardzību dažādās mākoņu vidēs– Google, AWS, Azure, Oracle un citās.

Oracle Cloud Solution Architect

Edgars Ruņģis

aija-150x150.jpg

Prezentācija Atvērto datu projekts CareQueue- tīmekļvietne bērnudārza rindu mazināšanai

Komandas radītā lietotne palīdzētu ātrāk apstrādāt pieprasījumus pēc bērnudārza Rīgā, atvieglotu saistīto dokumentu noformēšanu un informētu par privāto bērnudārzu un auklīšu pieejamību ģimenes mājvietas vai darba vietas tuvumā.

CareQueue projekta līdere

Aija Sadoviča

mana_bilde-1-150x150.jpg

Prezentācija Atvērtā koda programmatūras inženierzinātnēs

Prezentācijā stāstīs par atvērtā koda programmatūrām inženierzinātnēs, tostarp pastāstot arī par HPC centra piedāvāto CFD (plūsmu) modelēšanas pakalpojumu sadarbībai ar inovatīviem uzņēmumiem un start up uzņēmumiem.

Rīgas Tehniskās universitātes asociētais profesors

Jānis Šliseris

toomas-türk-150x150.jpg

Prezentācija How Open Cooperation can help the Cities to Innovates

Toomas is always passionate to go with the new initiatives – from fresh ideas to meaningful impact and outcome. He has have worked on senior level at Top Global/National Tech companies including Oracle, Telia, Estonian E-invoicing Center and has great knowledge about e-Estonia,
Start-ups and Smart City initiatives. Besides, he has been active contributer to EU regional cooperation projects and networks including DIGINNO, ITL, PostEurop. His competences are from Sales and Marketing, Strategy development to Change and Project management. »My passion is to constantly work on new great ideas and get inspired by them. Future visions of technology, “whatif” theories and networking go along well with him»

Chief of Innovation, Tallinn City

Toomas Türk