top of page
lata konferences ar visiem sponsoriem.pn

LATA CONFERENCE  and AWARD

On January 30, 2020, the annual Latvian Open Technology Association Conference will take place. The title of the conference is "Data Driven Nation". During the conference, experts will share their experience on the potential and achievements of open data and technologies in promoting economic growth, creating a new business model, ensuring transparency in public administration processes, and improving public participation in decision-making. It is planned that the conference will be attended by 300 participants - experts in the field of ICT, representatives of public administration and private sector, and non-governmental organizations.

During the conference LATA annual prize will be awarded. The purpose of the prize is to highlight and honor the contribution of the Latvian private and public sector, and individuals to the development, use and promotion of open information and communication technologies.

konferences 2020 logo majas lapai un reg

PROGRAMMA

Latvijas Universitāte, Zinātņu māja, Jelgavas ielā 3

8:30

REĢISTRĀCIJA, KAFIJA

9:00 - 11:00

ATKLĀŠANA UN PREZENTĀCIJAS

Moderators: OSKARS PRIEDE, ALFA auditorija

9.00 Atklāšanas uzrunas.

Juris Pūce, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Jānis Treijs, Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes priekšsēdētājs.

9.40 The impact of immersive experience on decision-making​ Ksenia Avetisova, TietoEVRY paplašinātās realitātes laboratorijas vadītāja. Daži aprēķini liecina, ka cilvēki dienā vidēji pieņem līdz 35000 lēmumu. Daži lēmumi tiek pieņemti nemanot, turpretim citi prasa daudz vairāk laika un pūļu, lai apsvērtu  iespējamos rezultātus un sekas. Ksenija, balstoties uz vairākiem Tieto Enhanced Reality Lab veiksmīgu projektu piemēriem,   demonstrēs kā imersīva pieredze noteiktos gadījumos ļauj vieglāk pieņemt lēmumus. 

10.00 Atvērta, noturīga infrastruktūra | No izaicinājumiem uz iespējām! Edmunds Beļskis, LVRTC valdes priekšsēdētājs

IKT nozares un valsts pārvaldes ciešā kopdarbā Latvija ir radījusi drošu un ikvienam pieejamu vidi atvērto datu izmantošanai un pieejamībai. Tas ir pamanīts ari starptautiskā mērogā, un citu valstu starpā Latvija novērtēta kā pirmā starp Baltijas valstīm un otrā Ziemeļeiropas valstu saimē. Izaicinājumi ir pārvarēti, laiks koncentrēties uz iespējām! Ko atvērto datu pieejamība paģēr no infrastruktūras veidotājiem un uzturētājiem? Kā sabalansēt drošību un pieejamību un kā nenokavēt iespējas, ko jau šodien varam baudīt pateicoties datu pieejamībai!

10.20 Atvērtie dati un publiski pieejams kods: Francijas publiskās pārvaldes pieredze. Frederic Bardolle, Francijas Aizsardzības ministrijas digitālo pakalpojumu inkubatora direktors, NVO Data for Good vadītājs.  Kopš 2016. gada visi dati, ko sagatavojusi Francijas publiskā pārvalde ir atvērti, ieskaitot programmatūru. Kas kopš tā laika ir mainījies? Kā publiskais sektors un nozares pārstāvji ir reaģējuši uz šīm izmaiņām? Kāda jauna veida sadarbība rodas no šīs jaunās paradigmas? 

10.40 Nebijuša mēroga loģistikas risinātāja izstrāde, izmantojot atvērtā koda tehnoloģijas. Māris Kuzmins, AS “Latvijas valsts meži”, Biznesa sistēmu risinājumi, direktors, Mārtiņš Vimba, SIA “Mappost”, valdes loceklis. Inovāciju partnerības procedūras ietvaros AS “Latvija valsts meži” un SIA “Mappost” kopīgi strādā pie konceptuāli jauna loģistikas risinātāja (solver engine) izstrādes. Stāstīsim par to, cik sarežģītas biznesa vajadzības šādam risinātājam ir jāspēj nodrošināt un kādas atvērtā koda tehnoloģijas tiek izmantotas, lai sasniegtu mērķi.

11:30 - 13:00

PREZENTĀCIJAS

PARALĒLĀ SESIJA I 

Moderators: OSKARS PRIEDE 

ALFA auditorija

11.30 Neliels risinājums var dot nozīmīgu ieguvumu. Praktisks piemērs atvērtā koda risinājuma izmantošanai efektīvākai lēmumu pieņemšanai valsts pārvaldē Ēriks Miķelsons, PEDAB Latvia, Direktors.

Stāsts par to, kā mēs ieviesām atvērtā koda datu apstrādes un vizualizācijas risinājumu vienā no LR iestādēm, kāds bija rezultāts un, ko iemācijāmies.

Tehnoloģijas datu apkopošanai, pārskatāmu info paneļu izveidei. Datu analizēšana.

12.00 Strukturētu datu nozīmeIeva Bikava, SIA ZZ Dats biznesa analītiķe

Kā padarīt datus kvalitatīvākus? Ko nozīmē mainīt datu struktūru? Vai skopais maksā 2 reizes?

12.30 Oficiālās statistikas portāls -  no pļavas uz dārzu. Uldis Ainārs, Centrālā statistikas pārvalde, Informācijas un komunikācijas departaments, direktors

Statistika jeb dati ir mums visapkārt kā zāle pļavā. Bet vai pazīstam pļavas augus? Līdzīgi ir ar datiem – redzam, bet nesaprotam. Vai tieši pretēji -  zinām, kādi dati ir nepieciešami, bet nespējam tos atrast. Prezentācija par to, kāpēc top statistikas portāls un kā tas palīdzēs navigēt datos.

PARALĒLĀ SESIJA II

Moderators: EVIJS TAUBE 

BETA/GAMMA auditorijas

11.30 Atvērtās tehnoloģijas datorredzei – šodiena un rītdiena. Aigars Jaundālders, WeAreDots IT risinājumu un attīstības vadītājs

Kā atvērtās tehnoloģijas atver acis datoram – palīdz ne tikai redzēt, bet arī saprast redzēto. Ko varat sasniegt paši, dažu minūšu vai stundu laikā, bet kam būs vajadzīgi mēneši un gadi. Ko par to visu saka kvantu skaitļošana?

 

12.00 Modern workflows with container-based infrastructures. Florian Lorétan, Wunder  CTO, Gatis Špats, Wunder DevOps inženieris. (ENG)

Digitalization requires software, which itself requires infrastructure to run on. This infrastructure not only determines how things are running but more importantly how the software is developed. In this presentation, we will have a look at how a modern infrastructure built with containers and cloud-native tools can lead to faster, more agile development, and more reliable solutions.

12.30 Hybrid virtualisation (VM and containers) in a hybrid cloud infrastructure - on premise and public clouds. Maxim Shaposhnikov. Director Advanced Technology Nutanix (ENG)

Topics covered:  Secure container in real environment;  Container management between On Prem, Azure, Google and AWS;  Examples from real life.

14:00 - 15:00

PREZENTĀCIJAS 

PARALĒLĀ SESIJA I 

Moderators: OSKARS PRIEDE 

ALFA auditorija

14.00 Latvijas Atvērto datu politikas aktualitātes. Mikus Jēkabsons, Toms Ceļmillers.

VARAM  Publisko pakalpojumu departamenta Projektu vadības nodaļas sistēmanalītiķi.

Atvērto datu politikas aktualitātes — virzība uz pricipa “atvērts pēc noklusējuma” ieviešanu, starptautiskās aktivitātes, kā arī datu publicēšanas un izmantošanas piemēri.

14.20 Atvērtie dati Valmierā, Baiba Zvejniece, Valmieras Attīstības aģentūra, Uzņēmējdarbības vides attīstības vadītāja.

Baiba prezentācijā stāstīs par Valmieras ceļu uz atvērtajiem datiem un dalīsies pieredzē par datu atvēršanas procesu Valmieras pilsētā.

14.40 2019. gada atvērto datu hakatona projekts EduFuture: atvērtie dati skolu reitinga noteikšanai, Vents Vīksna, EduFuture projekta vadītājs

PARALĒLĀ SESIJA II

Moderators: AIGARS JAUNDĀLDERS

BETA/GAMMA auditorijas

14.00 Atvērto datu iniciatīvas Latvijā un piemēri pasaulē,

Varis Teivāns, CERT.LV, vadītājas vietnieks

Varis Teivāns ir kiberdrošības eksperts ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi šajā jomā. Prezentācijā viņš apskatīs ieguvumus un runās par riskiem, kas rodas privātuma aizsardzībai, datu anonimizācijai un deanomizācijai.

14.20 Atvērtie dati un tehnoloģijas - mūsdienu izaicinājumi kiberdrošībā, Ginta Majore, Vidzemes augstskola, akadēmiskā un zinātņu prorektore

Atvērtie dati un tehnoloģijas ir progresīvs un visnotaļ pozitīvs mūsdienu sabiedrības attīstības rezultāts. Bet, tam ir arī savas sekas - saistītas ar to izmantošanu apzināti vai neapzināti negodprātīgos nolūkos. Jo plašāks un daudzpusīgāks ir pieejamo datu apjoms sabiedrības un īpaši zinātnes rīcībā, jo plašākas ir iespējas dažāda veida pētījumiem jaunu pakalpojumu un tehnoloģiju radīšanā. Tomēr, tam ir jābūt apzinātam, atbildīgam, pārdomātam un arī zinātniski pamatotam procesam, kurā mēs zinātnieki un sabiedrība kopumā apzināmies: kādēļ mēs to darām; kurš no tā būs ieguvējs un ko tas dos sabiedrībai.

14.40 Atvērto datu kvalitāte. Anastasija Ņikiforova, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes pētnieks.

Neskatoties uz atvērto datu popularitātes pieaugumu, atvērto datu kvalitātes jautājums tiek pētīts nepamatoti reti. 2018. gadā atvērto datu kvalitātes pētījumu īpatsvars pret kopējo ar atvērtajiem datiem saistīto pētījumu skaitu nepārsniedza 0.5%. Taču pasaules pētnieku pētījumu rezultāti rāda, ka atvērto datu kvalitātes rādītāji nav apmierinoši – datu kvalitātes problēmas tiek konstatētas gandrīz visos analizētajos atvērtajos datos. Pēc pētnieces novērtējumiem Latvijā šīs rādītājs ir labāks, lai gan līdz absolūtai datu kvalitātei ir tālu. Prezentācijā tiks sniegtas atbildes uz vairākiem jautājumiem, t.sk.: kas ir tās izplatītākās atvērto datu kvalitātes problēmas? kā un vai vispār ir iespējams uzlabot atvērto datu kvalitātes līmeni? cik noderīgi atvērto datu kvalitātes uzlabošanā ir galalietotāji un atvērto datu entuziasti?

AGENDA

15:00

LATA GADA BALVAS PASNIEGŠANAS CEREMONIJA

ALFA auditorija

VENUE

VENUE

Sabiedriskais transports:
Trolejbusi: Nr. 9, 27 - pietura Latvijas Nacionālā bibliotēka
Autobusi: Nr. 23 - pietura LU Akadēmiskais centrs; Nr. 3, 4, 4z, 7, 8, 21, 22, 25, 32, 35, 38, 39, 43, 54, 55 - pietura Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tramvaji: Nr. 1, 2, 4, 5, 10 - pietura Latvijas Nacionālā bibliotēka
Vilciens: stacija Torņakalns

SPEAKERS

SPEAKERS

Aigars Jaundalders1.jpg

Aigars Jaundālders

 • Grey LinkedIn Icon

WeAreDots, Head of IT Solutions and Development

Bikava_Ieva_ZZ_Dats.jpg

Ieva Bikava

 • Grey LinkedIn Icon

SIA ZZ Dats, business analyst

_B2A5252.jpg

Ksenia Avetisova

 • Grey LinkedIn Icon

Head of Enhanced Reality Lab at TietoEVRY

Florian_Loretan-web2.jpg

Florian Lorétan

 • Grey LinkedIn Icon

Wunder  CTO

UAinars.JPG

Uldis Ainārs

 • Grey Facebook Icon

Central Statistical Bureau, Director of Information and Communication Department

baiba zvejniece.jpeg

Baiba Zvejniece

 • Grey Facebook Icon

Valmiera Development Agency, Head of Business Environment Development

mikus.jpg

Mikus Jēkabsons

 • Grey LinkedIn Icon

VARAM System Analyst

EB_portrets.jpg

Edmunds Beļskis

 • Grey LinkedIn Icon

LVRTC Chairman of the Board

ginta.png

Ginta Majore

 • Grey LinkedIn Icon

Vidzeme University of Applied Sciences, Vice-Rector for Academic and Scientific Work

FB.JPG

Frederic Bardolle

 • Grey LinkedIn Icon

Director, Digital Services Incubator, Ministry of Defense, Head of NGO Data for Good

maris kuzmins.jpeg

Māris Kuzmins

 • Grey LinkedIn Icon

Director of Business Systems Solutions, AS Latvijas Valsts meži

Martins_Vimba.jpg

Mārtiņš Vimba

 • Grey LinkedIn Icon

Member of the Board, SIA Mappost

Gatis_Špats-web2.jpg

Gatis Špats

 • Grey LinkedIn Icon

 DevOps engineer at Wunder

IMG_7695.jpeg

Maxim Shaposhnikov.

 • LinkedIn

Director Advanced Technology Nutanix

toms(1).jpeg

Toms Ceļmillers

 • Twitter

VARAM System Analyst

Nikiforova.jpg

Anastasija Ņikiforova

 • Grey LinkedIn Icon

University of Latvia, researcher

PARTNERS
BEL27806.JPG

Ēriks Miķelsons

 • Grey LinkedIn Icon

PEDAB Latvia Managing Director

V_Teivans_CERT.LV_.jpg

Varis Teivāns

 • LinkedIn

CERT.LV Deputy Head

800px-13.Saeimas_deputātu_svinīgais_solī

Juris Pūce

 • Grey LinkedIn Icon

VARAM Minister

JANIS.jpg

Jānis Treijs

 • Grey LinkedIn Icon

LATA Chairman of the Board

PARTNERS

REGISTRATION

REGISTRATION

Reģistrācija SLĒGTA, jo pieteicies plānotais dalībnieku skaits.

LATA privātuma politika konferencei:   šeit

Kontaktinformācija: 

Ieva Vītoliņa

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas vēstniece

tālr.: 29215073, e-pasts: lata@lata.org.lv

CONFERENCE 2019

CONFERENCE 2019

bottom of page