top of page

Aicinām piedalīties labdarības akcijā #WhiteFriday

Šomēnes labdarības organizācija Ziedot.lv kopā ar platformu Mobilly jau trešo reizi apvieno spēkus, īstenojot ziedošanas akciju #WhiteFriday, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības iesaisti dažādu labdarības un nevalstisko organizāciju ikdienas darba atbalstam. Turpinot veiksmīgi aizsākto tradīciju, akcija norisināsies piektdien, 5. novembrī, un ar tās palīdzību sabiedrību aicinās ziedot vairāk nekā 60 pašmāju organizācijām, kurām šobrīd īpaši nepieciešams finansiāls atbalsts.


Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) iesaistās akcijā #WhiteFriday, aicinot ziedot līdzekļus atvērto datu hakatoniem skolēniem, izmantojot Mobilly. Vairāk par LATA hakatoniem: https://www.lata.org.lv/hakatoni

#WhiteFriday akcija aizsākās 2020. gadā kā atbilde vispasaules Black Friday iepirkšanās drudzim, kad tās organizatori pirmo reizi mudināja iedzīvotājus iepirkšanās vietā izbaudīt īstu ziedošanas azartu un izcelt labos darbus, ko, par spīti ikdienas izaicinājumiem, veic dažādas pašmāju organizācijas. Gan ziedotāji, gan iesaistītās organizācijas atzinīgi novērtējušas iepriekš rīkotās akcijas, norādot, ka tām ir potenciāls kļūt arvien vērienīgākām. Pagājušā gadā saziedotā summa pārsniedza 35 000 EUR, un arī šoreiz iedzīvotāji tiks aicināti sniegt savu atbalstu gan lielākām, gan mazākām organizācijām.

“Labdarības akcijas #WhiteFriday mērķis ir veicināt uzticēšanos pilsoniskajām organizācijām un iesaistīt sabiedrību kopīgo problēmu risināšanā. Gatavība dalīties ar savu privāto labumu kopējam labumam liecina par pilsoņu briedumu un atbildību. Regulārs ziedojums ir neatsverams labdarības un nevalstisko organizāciju ikdienas procesu nodrošināšanā, tādēļ no sirds vēlamies atkal aicināt iedzīvotājus iesaistīties akcijā, padarot ziedošanu par regulāru paradumu katra ikdienā. Mēs ticam un varam droši teikt - cilvēkos ir spēks!” komentē organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

#WhiteFriday akciju ieskandinot, šo trešdien, 3. novembra plkst. 19.00, Mobilly Facebook lapā tiks organizēta arī publiska tiešsaistes diskusija, kuras laikā pārstāvji no organizācijām "Dzīvnieku brīvība", Ziedot.lv un "Satori", kā arī no brīvprātīgo kustības #vieglipalīdzēt kopīgi mēģinās noskaidrot to, cik liela ir mazo ziedojumu ietekme iespaidīgu pārmaiņu veicināšanā un kā pēdējo gadu laikā ir mainījusies ziedošanas kultūra Latvijā. Diskusijas mērķis ir mudināt sabiedrību veikt labus darbus arī tad, ja iespējas sniegt atbalstu nereti ir ierobežotas, jo, kā liecina organizāciju līdzšinējā pieredze, arī neliels finansiāls ziedojums var palīdzēt mazināt dzīvnieku atrašanos sprostā, nodrošināt sociālo palīdzību vai sniegt tik nepieciešamos atbalstu kādai iniciatīvai kultūras nozarē.

“Mēs priecājamies par to, ka arī šajā, visiem sarežģītajā laikā, organizāciju un pozitīvo iniciatīvu skaits turpina pieaugt - kopš iepriekšējās akcijas mūsu platformā pievienojušies vairāki desmiti jaunu nevalstisko organizāciju, kurām kopīgi sniegsim palīdzību,” papildina Mobilly vadītājs Ģirts Slaviņš.

Kampaņas organizatori aicina apmeklēt platformu whitefriday.lv, kur iespējams iepazīties ar iniciatīvām un ziedot lielāku vai mazāku naudas summu kādai labdarības vai nevalstiskajai organizācijai, kas darbojas sabiedrības labā un kuru mērķi ir dažādi, taču vēlme viena - veidot labāku Latvijas sabiedrību kopumā.Tāpat šajā dienāikviens ir aicināts izmantot arī akcijai īpaši sagatavotos Instagram lietotnes filtrus, kas pieejami Mobilly profilā, lai simboliski vizualizētu citkārt netaustāmos sava labā darba rezultātus, rādot piemēru un tādējādi iedvesmojot iesaistīties arī citus līdzcilvēkus.

Plašāka informācija par šī gada akciju un tajā pārstāvetajām organizācijām pieejama mājas lapā whitefriday.lv. Ziedojumus iespējams veikt platformās mobilly.lv un ziedot.lv, ar mobilās lietotnes Mobilly palīdzību, kā arī individuāli atbalstot organizācijas un veicot tiešus ziedojumus.


0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page