top of page
2019.png
Konferences lektori
B_A-150x150.jpg

Baiba Apine

Ārvalstu investoru padomes Latvijā Digitalizācijas grupas vadītāja

Prezentācija Datu atvēršana – vai uzņēmējdarbības dzinējspēks?

Par datu atvēršanu tagad runā visi. Esam pilni cerību, ka publiskai pārvaldei atverot datus, radīsies daudz jaunu iespēju uzņēmējdarbībai gan jauniem pakalpojumiem, gan produktivitātes uzlabošanai. Vai tā būs, vai ar šiem datiem pietiks? Ārvalstu investoru padome meklē jēgpilnās atveramās datu kopas, kuras tiešām stimulētu uzņēmējdarbību. Pastāstīšu par secinājumiem un mūsu plāniem šogad.

E_Bezverhijs-150x150.jpg

Eduards Bezverhijs

IT projektu vadītājs / arhitekts, Tieto Latvia

Prezentācija Atvērto tehnoloģiju risinājums Baltijas elektroenerģijas balansēšanas platformas izveidei.

Atvērtās tehnoloģijas un standarti jau kādu laiku ir ieņēmuši nozīmīgu lomu mūsu ikdienā, sākot no plašajām interneta iespējām līdz pat viedierīcēm mūsu kabatās. Tas viss lielā mērā pateicoties atvērtajām tehnoloģijām / standartiem un to piedāvātajām iespējām. Prezentācijā dalīšos ar pieredzi par atvērto tehnoloģiju pielietojumu tuvu reālā laika sistēmas ieviešanā, sākot no platformas un produktu izvēles, līdz pat gala rezultātam lietotāju darba vietās.

bokta_orig-150x150.jpg

Jānis Bokta

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs

Prezentācija Infrastruktūra kā legāla atkarība

Jo digitālāki kļūstam, jo vairāk palielinās mūsu atkarība no datu apkopošanas, pārvietošanas, glabāšanas, pārveidošanas, interpretēšanas un prezentēšanas. Augstākie torņi, tūkstošiem kilometru optiskā tīkla, apskaužami datu pārraides ātrumi un savienojumi, kā arī droša datu glabāšana – elementi, kas veido mūsu IKT ekosistēmas pamatu. Valstīs, kas apzinājušās IKT infrastruktūras nozīmīgumu, tieši infrastruktūra kļuvusi par vienu no būtiskākajiem izaugsmes veicinātājiem un pamatu tam, lai informācija tiešām kļūtu par naftu!

Edgars_Bremze-150x150.jpg

Edgars Bremze

Tieto Latvia, Stratēģiskais produktu vadītājs

Prezentācija Inovāciju iespējas finanšu pakalpojumu jomā

Kādas ir inovāciju iespējas finanšu pakalpojumu jomā pēc Eiropas Savienības maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) ieviešanas. Ar gadījumu izpētes piemēriem parādīsim kā, izmantojot alternatīvus pārdošanas un mārketinga kanālus, var radīt jaunus komerciālus modeļus, tā palielinot sava uzņēmuma biznesa apjomus.

rota-1.jpg

Rota Brūna

Projekta ComeBack līdere

Prezentācija Atvērto datu projekts ComeBack – tīmekļvietne dzīvesvietas izvēlei

ComeBack lietotne izmanto atvērtos ģeotelpiskos datus, lai atrisinātu problēmas, saistītas ar cilvēkiem, kuri dzīvo ārzemēs un vēlas atgriezties Latvijā. Projekta komanda piedāvā tīmekļa vietni, kurā var izvēlēties, kur dzīvot, norādot vairākus kritērijus – mājokļa izmaksas, infrastruktūra, sociālo pakalpojumu pieejamība.

Coen-150x150.jpg

Coen Hamers

Sales Director, Splendid Data

Prezentācija Open Source database PostgreSQL. Enterprise ready?

PostgreSQL is a very popular Open Source relational database. Coen Hamers explains why PostgreSQL is this popular and where PostgreSQL is used. This presentation shows you also how to migrate and how to build your new “enterprise ready” PostgreSQL environment based on 100% Open Source software.

Kalnins_Karlis.jpg

Kārlis Kalniņš

UX dizaineris, SIA Wunder Latvia

Prezentācija Discovery jeb priekšizpēte – kā nospraust kursu pirms sākas izstrādes process?

Prezentācijā paredzēts ar praktiskiem piemēriem un metodēm iziet cauri tam, ko nozīmē priekšizpēte un kāpēc tajā ir vērts investēt.

Maris_Kuzmins-e1548450842496-150x150.png

Māris Kuzmins

AS “Latvijas valsts meži”, LVM Biznesa sistēmu risinājumi, direktors

Prezentācija Datu pieejamība: izaicinājumi un iespējas

Bert-150x150.jpg

Bert Oltmans

ECEMEA Aizsardzības, tieslietu un sabiedriskās drošības direktors Oracle korporācijā

Prezentācija Using Open Source Emerging Technologies in a Government Ecosystem

Oracle will present how an Open Source Technology like Blockchain has been used to create an innovative system for a government related infrastructure and talk about the lessons learned.

Reinsons-150x150.png

Gints Reinsons

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrs”, vadītājs

Prezentācija Jelgavas pašvaldības atvērto datu nozīme iedzīvotāju dzīves kvalitātes un pašvaldības darba efektivitātes uzlabošanā

eDGARS-1-150x150.jpeg

Edgars Ruņģis

Oracle Cloud Solution Architect

Prezentācija Oracle CASB Cloud Service – drošības risku monitorēšana un datu aizsardzība dažādās mākoņu vidēs

Dalītās atbildības modelis par drošības nodrošināšanu mākonī izvirza jaunas prasības drošības pārvaldībai. Prezentācijā tiks aplūkots, ar kādiem drošības izaicinājumiem ir jāsaskaras mākonī, kā arī tiks apskatīti risinājumi, kas ļauj veikt drošības risku monitorēšanu un datu aizsardzību dažādās mākoņu vidēs– Google, AWS, Azure, Oracle un citās.

aija-150x150.jpg

Aija Sadoviča

CareQueue projekta līdere

Prezentācija Atvērto datu projekts CareQueue- tīmekļvietne bērnudārza rindu mazināšanai

Komandas radītā lietotne palīdzētu ātrāk apstrādāt pieprasījumus pēc bērnudārza Rīgā, atvieglotu saistīto dokumentu noformēšanu un informētu par privāto bērnudārzu un auklīšu pieejamību ģimenes mājvietas vai darba vietas tuvumā.

mana_bilde-1-150x150.jpg

Jānis Šliseris

Rīgas Tehniskās universitātes asociētais profesors

Prezentācija Atvērtā koda programmatūras inženierzinātnēs

Prezentācijā stāstīs par atvērtā koda programmatūrām inženierzinātnēs, tostarp pastāstot arī par HPC centra piedāvāto CFD (plūsmu) modelēšanas pakalpojumu sadarbībai ar inovatīviem uzņēmumiem un start up uzņēmumiem.

toomas-türk-150x150.jpg

Toomas Türk

Chief of Innovation, Tallinn City

Prezentācija How Open Cooperation can help the Cities to Innovates

Toomas is always passionate to go with the new initiatives – from fresh ideas to meaningful impact and outcome. He has have worked on senior level at Top Global/National Tech companies including Oracle, Telia, Estonian E-invoicing Center and has great knowledge about e-Estonia,
Start-ups and Smart City initiatives. Besides, he has been active contributer to EU regional cooperation projects and networks including DIGINNO, ITL, PostEurop. His competences are from Sales and Marketing, Strategy development to Change and Project management. »My passion is to constantly work on new great ideas and get inspired by them. Future visions of technology, “whatif” theories and networking go along well with him»

bottom of page